doornika
04 خرداد 1402 - 20:57

وزیر کشور پیگیری تکمیل زیرساخت های بازارچه مرزی شیخ صله و طرح کولبری شد

وزیر کشور آخرین وضعیت تکمیل زیرساخت های این شهرستان از جمله بازارچه مرزی شیخ صله، طرح نهضت ملی مسکن، طرح انتقال آب به دشت حر، طرح کولبری و... را بررسی و پیگیری کرد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، احمد وحیدی وزیر کشور عصر امروزدر ادامه سفر به استان کرمانشاه، با همراهی استاندار وارد شهرستان ثلاث باباجانی شد و آخرین وضعیت تکمیل زیرساخت های این شهرستان از جمله بازارچه مرزی شیخ صله، طرح نهضت ملی مسکن، طرح انتقال آب به دشت حر، طرح کولبری و... را بررسی و پیگیری کرد.

در این سفر که فرمانده قرارگاه نجف اشرف غرب و معاونان عمرانی و سیاسی-امنیتی هم وحیدی را همراهی می‌کردند، وزیر کشور ابتدا پیگیر فعالیت و بررسی زیرساخت‌های بازارچه مرزی شیخ‌صله شد و بر تکمیل آن با هدف توسعه صادرات تأکید کرد.

فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی در این بازدید، گفت: طی دو ماه اخیر بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ کامیون کالا از این مرز راهی عراق شده است.

دیگر موضوعی که وزیر کشور پیگیر آن شد، وضعیت کولبری در شیخ صله بود؛ موضوعی که به گفته فرماندار ثلاث باباجانی از هفته گذشته ساماندهی ویژه آن در قالب طرح «کرامت کولبران» از سوی استاندار کرمانشاه ابلاغ شده و از هفته آینده هم ثبت‌نام از کولبران با هدف ارتقای معشیت آنان و مرزنشینان آغاز می‌شود.

به گفته صحرایی استاندار کرمانشاه، در سال گذشته ۱۵ میلیارد تومان و در ۲ ماهه سال جاری ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به حساب خانوارهای روستایی تا ۲۰ کیلومتری مرز، واریز شده اما با اجرای طرح کرامت، علاوه بر اینکه تردد کولبران قانونی، امن و شفاف خواهد شد، شرایط معیشتی بهتری هم برای مرزنشینان رقم خواهد خورد.

وزیر کشور همچنین پیگیر ساختمان های اداری زلزله‌زده شهرستان هم شد که در زلزله 7.3 ریشتری سال 1396 آسیب دیده‌اند اما با وجود شعار «پایان بازسازی زلزله» در دولت قبل، همچنان بیشتر آن‌ها نیمه کاره‌اند و ادارات شهرستان در کوچه پس کوچه‌های فرعی پراکنده شده و دسترسی را برای مردم سخت کرده‌اند. وحیدی در این بازدید بر ضرورت تکمیل مجتمع اداری ثلاث باباجانی تاکید کرد.

همچنین دیگر موضوع مورد پیگیری وزیر، طرح انتقال آب از سد آزادی به دشت حُر بود که ۱۱ کیلومتر از آن همچنان باقیمانده و نیازمند اعتبار است.

وزیر کشور از طرح نهضت ملی مسکن شهرستان هم بازدید کرد؛ زمین این طرح با پیگیری ویژه دکتر صحرایی، استاندار کرمانشاه تامین و مراحل اجرای کار هم از امروز آغاز شده است.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238415