doornika
08 بهمن 1401 - 11:48

63 کیلومتر از راه های دسترسی استان برف روبی شد

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام گفت: طی فعالیت سامانه بارشی اخیر ۶۳ کیلومتر از راه های دسترسی این استان توسط عوامل راهداری برف‌روبی شده است.

سیدزاهدین چشمه خاور مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام  از ذخیره سازی ماسه و نمک به منظور بازگشایی راه‌ها در زمان وقوع برف و یخبندان، در ۱۳ راهدارخانه استان خبر داد و یادآور شد: اقداماتی مانند لایروبی دهانه پل‌ها، بستر رودخانه‌ها و شانه‌سازی محل‌هایی که تخریب شده برای فصل سرما انجام شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۳۲ گروه راهداری (ثابت و سیار) با ۲۲۸ نیروی انسانی مستقر در راهدارخانه های استان مستقر هستند و رفع مشکلات احتمالی، برف روبی و نمک پاشی نقاط مختلف جاده ای را بر عهده دارند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام گفت: برای جلوگیری از بسته شدن راه‌های روستایی در هنگام بارش نزولات آسمانی با دهیاری‌ها و بخشداری‌های استان هماهنگی های لازم به عمل آمده و در صورت بسته شدن این مسیرها از ظرفیت این نهادها به منظور پاکسازی و برف‌روبی استفاده می‌شود.

چشمه خاور گفت: براساس گزارش امروز ادارات تابعه و رصد دوربین‌های نظارت تصویری مرکز مدیریت راه‌های استان طی شبانه روز گذشته در ۹ راه ارتباطی از شهرهای استان بارش برف و باران گزارش شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای ایلام با بیان این که با تلاش نیروهای راهداری ریزش برداری در ۱۶ مقطع از راه های این استان انجام شد، بیان کرد: کمک رسانی به ۲۹ دستگاه خودرو نیز طی شبانه روز گذشته توسط ۳۵ نفر از عوامل راهداری انجام شده است.

وی ادامه داد:  طی شبانه روز گذشته تاکنون ۴۲ تن شن و نمک‌ در جاده‌های استان مصرف شده است.

چشمه خاور اضافه کرد: طی فعالیت سامانه بارشی اخیر ۶۳ کیلومتر از راه های دسترسی این استان توسط عوامل راهداری برف‌روبی شده است. 

وی تصریح کرد: مردم می‌توانند در هنگام سفرهای زمستانی با شماره گیری ۱۴۱ از اطلاعات راه‌های استان و کشور مطلع شوند.

پایان پیام/

 

 
 
منبع: فارس
شناسه خبر: 1002156