doornika
08 بهمن 1401 - 09:54

لوموند: پاریس تانک کافی برای ارسال به اوکراین ندارد

یک مجله فرانسوی فاش کرد که این کشور فاقد تعداد کافی تانک‌های لکلرک برای ارسال به اوکراین است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه لوموند فرانسه گزارش داد که پاریس تانک‌های لکلرک کافی برای ارسال به اوکراین در اختیار ندارد.

بر اساس گزارش این نشریه فرانسوی، نیروهای مسلح فرانسه در حال حاضر تنها 226 تانک در اختیار دارند که بر اساس گفته ستاد مشترک ارتش فرانسه، این تعداد بسیار محدود هستند.

 «کاترین کلونا» وزیر امور خارجه فرانسه پنجشنبه گفت که این کشور هنوز برای ارسال تانک‌های لکلرک به اوکراین تصمیم گیری نکرده اما قول می‌دهد که به نیازهای کی‌یف برای کمک در زمینه سامانه‌های دفاع هوایی پاسخ دهد.

وی که این سخنان را در جریان سفر به اودسا مطرح می‌کرد، گفت: «همانطور که شما می‌دانید، ماکرون به وزیر دفاع دستور داده تا این موضوع را مطالعه کنند. در این زمان، می‌توان گفت که هنوز تصمیمی گرفته نشده است اما هر راه‌حلی غیرممکن نخواهد بود».

یک روز بعد از جنجال‌ها درباره تجهیز اوکراین به تانک‌های واشنگتن و برلین، وزیر دفاع آلمان درباره برنامه زمانی ارسال تانک توضیحاتی ارائه داد.

منابع رسانه‌ای خبر دادند که طبق گفته «بوریس پیستوریوس» وزیر دفاع آلمان، ارسال اولین محموله تانک‌های «لئوپارد» این کشور به اوکراین حدود سه ماه زمان می‌برد.

 این مقام ارشد آلمانی روز پنجشنبه اعلام کرد که تا قبل از «پایان ماه مارس» تانک‌های آلمانی به اوکراین تحویل داده خواهند شد.

وزیر دفاع آلمان همچنین خبر داد که این وزارتخانه آموزش نظامیان اوکراینی برای استفاده از این تانک‌ها را «بسیار سریع» آغاز خواهد کرد.

بوریس پیستوریوس تصمیم دولت آلمان برای ارسال تانک به اوکراین را «تاریخی» توصیف کرد و خبر داد که این تصمیم بعد از هماهنگی در سطح بین‌المللی و با توجه به «وضعیت به شدت انفجاری در اوکراین» اتخاذ شد.

پایان پیام/.

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1001827