doornika
08 بهمن 1401 - 17:23

استاندار یزد:‌ همه ظرفیت‌ها باید پای کار طرح سامان خانواده باشند

استاندار یزد با بیان این که رویکرد فعالیت در زمینه سامان خانواده باید منجر به تسهیل ازدواج شود، گفت:‌ با توجه به حساسیت این مهم،‌همه ظرفیت های باید پای کار طرح سامان خانواده قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، مهران فاطمی صبح امروز در جلسه شورای طرح سامان خانواده استان که با حضور کارشناسان و مدیران کل مرتبط با موضوع برگزار شد، اظهار کرد: رویکرد فعالیت در زمینه سامان خانواده باید منجر به تسهیل ازدواج و همچنین ترویج فرهنگ ازدواج آسان شود.

وی افزود: باید برای هر بخش بر اساس دستورالعمل مشخص، وظیفه تعریف شود و میران عمل به وظایف هر دستگاه مورد رصد و ارزیابی قرار گیرد و متناسب با شرایط هر شهرستان طرح‌ها و برنامه‌های مشخص اجرای و برای همه اقدامات، ضمانت اقدام پیش بینی شود.

استاندار یزد گفت: خانواده مهمترین نهاد در جامعه است و هر اقدامی در جهت تحکیم خانواده و گسترش ازدواج و فرزندآوری مصداق عمل صالح است و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری باید در این زمینه همه ظرفیت‌ها بکارگیری شود.

آیت الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزد نیز در این نشست تصریح کرد: سامان خانواده نیازمند برنامه‌ریزی و حمایت است و این مقوله گرفتار تشکیلات و دست اندازهای اداری نشود، زیرا دشمن کانون خانواده ها را هدف قرار داده است تا سبک زندگی ما را عوض کند.

وی افزود: افزایش وقت گذاری بیشتر خانم ها در خانواده باعث تحکیم خانواده است و باید زمان کاری آنان چهار ساعت باشد و اجرای این برنامه باید از حوزه علمیه شروع شود و سپس در سایر ارگانها و بخش ها اجرا شود.

مجید دهقانی‌زاده، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد نیز در این نشست پرهیز از فعالیت های متفرقه و دوباره کاری در زمینه مباحث مرتبط با خانواده و ازدواج را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: هم افزایی همه بخش ها در فعالیت های این ستاد، باعث افزایش موفقیت برنامه ها خواهد شد و در این زمینه می توان از نیروهای متخصص ادارات برای اجرای طرح بکارگیری کرد.

دکتر محمد حسین رحیمی نسب، مسئول طرح سامان خانواده نیز در این نشست گفت: فعالیت های مرتبط با این طرح زمان بر است و ممکن است با موانعی مواجه می شود ، هنکاری همه بخش ها در اجرای این طرح زمینه ساز افزایش آمار ازدواج و فرزند آوری را خواهد شد.

پایان پیام/د

منبع: فارس
شناسه خبر: 1003139